Для кожного, хто не охолов до своєї історії, кому не байдуже, звідки пішла Руська земля пам’ятні хрестоматійні слова про первопочаток виникнення стольного граду у літописі, ” Повість врем’яних літ”. Автором і упорядником цього твору вважають ченця Києво-Печерського монастиря Нестора.
Доля наділила нашого найдавнішого літописця щедрим талантом. Про нього знаємо надто мало. Але ця людина прислужилася нашій історії. Про створення духовного підмуру відчизняної культури, про ” Житіє Феодосія, ігумена Печерського”, “Читання про життя і згублення Бориса та Гліба ” дізнавалися сьогодні учні 7, 8 класів ЗЗСО 1-2 ступенів 3 м. Дрогобича.
Без” Повісті… ” літописця ми багато чого втратили б, духовно збідніли. Будь-яка людина, як і народ в цілому, не може існувати без свого генетичного коду ; він зникає тоді, коли, за влучним висловом Євгена Гребінки, його штучно вкривають з власного грунту.
Ось чому до цієї постаті найдавнішого літописця й просвітянина, з ім’ям якого пов’язана ціла епоха нашої культури, прикута увага дослідників.
Учні ознайомилися із студіями І.Франка, поезія и про літописця сучасних поетів, наших земляків, цікавими думками із праць науковців-мовознавців та істориків.